Biblioteka – świat w jednym miejscu. – fotorelacja

Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę, by znaleźć się w XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, Alasce, Antarktydzie, podróżować po Bliskim Wschodzie z Aleksandrem Macedońskim, a po Galii z Juliuszem Cezarem, budować kolej birmańską z jeńcami wojennymi lub przemycać literaturę wspólnie z bibliotekarzami z Timbuktu. Albo wyruszyć w Kosmos – ten rzeczywisty (z Johnem D. Barrowem? ze Stephenem Hawkingiem?) lub wyimaginowany (z bohaterami Trylogii kosmicznej C.S. Lewisa?).

Jest jeszcze jeden wymiar owego bibliotecznego Universum: tu zebrana jest wiedza o wszystkim. Tu można szukać odpowiedzi na pytania o literaturę i fizykę kwantową, o historię świata i wędkarstwo, o zmiany klimatyczne i twórczość El Greco. I żadne z tych pytań nie będzie głupie. Żadne nie pozostanie bez odpowiedzi. Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.

Warszawa, 20 grudnia 2021 r.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Drodzy Czytelnicy, XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek dobiegł końca. 🥰🥰📚📚 Dziękujemy, że wspólnie z nami świętowaliście ten czas.😘😘😘☺️☺️☺️

Poniżej fotorelacja z odwiedzin w bibliotece uczniów oddziałów przedszkolnych i klas młodszych.

Zapraszam do śledzenia bogatszych relacji z życia biblioteki na FB biblioteki: https://www.facebook.com/BibliotekaKlucze