Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – zajęcia w bibliotece

Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczach również postanowiła włączyć się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia dla dzieci. Tym razem gościliśmy grupy „Skrzaty” oraz „Biedronki” z Przedszkola Jasia i Małgosi w Kluczach.

Podczas zajęć dzieci brały udział w zabawach związanych z tematem zajęć m.in.: łączyły w pary postacie z tej samej bajki, rozwiązywały zagadki  oraz dopasowywały do tytułu książki  jej  bohaterów  i  autora. Spotkanie przebiegło w  wesołej i sympatycznej atmosferze.