Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbył się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku, zostało uzasadnione następująco:
Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych [źródło: sbp.pl].

W tym roku GBP w Kluczach zorganizowała zajęcia dla grup przedszkolnych z przedszkola Jasia i Małgosi w Kluczach, których celem było pokazanie, że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie można wypożyczyć książki, ale również można świetnie się bawić

#biblioteka #ogolnopolskitydzienbibliotek2019#library#books#przedszkolakiwbibliotece#ksiazki

Filia w Jaroszowcu

W ramach Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna filia w Jaroszowcu zorganizowała spotkania zarówno dla dzieci jak i dorosłych, promujące Bibliotekę i książki.
Razem z Biblioteką świętowali jej użytkownicy, członkowie ośrodka „Zacisze”, członkowie Grupy Teatralnej, dzieci z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Jaroszowcu wraz z panią Bogusławą Rudowską – Dyrektorem Przedszkola i z wychowawcami grup. Święto uczcili również osoby znane i bardzo lubiane w środowisku lokalnym panowie: Krzysztof Barczyk – lekarz rodzinny, Przemysław Kania – aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz Mirosław Macek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach. A o idei Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek krótko opowiedziała pani Elżbieta Szatan – Dyrektor GBP w Kluczach.
Dnia 10 maja br. podczas spotkania intelektualnych zabaw słowem pod kierunkiem pana Przemysława Kani uczestnicy: pani Zofia Jarecka, Justyna Rydzyk, Adam Pacia i Grzegorz Mazurczak wcielili się w rolę Papkina, Cześnika i Dyndalskiego bawiąc się słowami V sceny IV aktu znakomitego dzieła A. Fredry „Zemsta”. Dając tym samym pozostałym uczestnikom spotkania wieczór biblioteczno – teatralny. Jednocześnie spotkanie miało na celu zachęcenie do czytania książek pisanych wierszem.
W dniu 13 maja br, bibliotekę odwiedziło Przedszkole wraz panią Dyrektor i wychowawcami. I ku bardzo miłemu zaskoczeniu przyniosły zapisaną w sercu kwiatu życiową prawdę i mądrość – „Ludzie sukcesu dużo czytają. Chociaż nigdy czasu nie mają. Cały sekret w tym tkwi: Że czytali, czytali, czytali…Aż się takimi mądrymi stali!”.