Uważaj Zuchu na Auta w Ruchu!

Spektakl edukacyjny i konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym złożyły się na spotkanie, w którym udział wzięły uczniowie ze Szkół podstawowych z Gminy Klucze . Co ważne, inicjatorem spotkania byla funkcjonująca na terenie gminy CEMEX Polska Sp. z o.o. Kopalnia Dolomitu Jaroszowiec włączająca się aktywnie w program „Bezpieczne drogi z Cemex”.

W dniu 8 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kluczach odbył się event w ramach programu „Bezpieczne drogi z Cemex” pt. „Uważaj zuchu na auta w ruchu”. Udział w nim wzięło około 200 dzieci
ze Szkól Podstawowych Gminy Klucze: Klucze, Kwaśniów, Ryczówek , Rodaki, Chechło. Już na wstępie zostały one obdarowane przez przedstawicieli firmy Cemex opaskami odblaskowymi. W kolejnym punkcie programu wystąpił „Pan Anatol Teatrzyk”. Przedstawił on spektakl kukiełkowy o przygodach rodzeństwa: Kuby i Anki oraz ich kota informując jednocześnie o zasadach zachowania środków bezpieczeństwa na drogach i budowach. On również przeprowadzał konkursy i wręczał dzieciom nagrody. Te z kolei chętnie włączały się do zabawy i skandowały hasło spektaklu: „Tym co wciąż piechotą chodzą dobre rady nie zaszkodzą”. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Fundacji Cemex oraz Fundacji Rozwój z Brzegu organizatorowi akcji „Zaczytani”, w której uczestniczyła Gminna Biblioteka Publiczna Kluczach . W/w serdecznie dziękujemy.
Zorganizowany event dostarczył uczestnikom wielu wrażeń, czego dowodem jest pozytywna energia oraz zapamiętanie najważniejszych zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze.
Uczestniczący goście: Paweł Krawczyk – kierownik CEMEX Polska Sp. z o.o. Kopalnia Dolomitu Jaroszowiec, Jarosława Kraszewska – Dyrektor Oświaty, Lucyna Latos – przedstawiciel Stowarzyszenia „Ziemia Kluczewska”, Elżbieta Szatan – Dyrektor GBP Klucze, Joanna Pajda – główna księgowa GBP Klucze oraz dyrektorzy i nauczyciele z poszczególnych szkół Gminy Klucze.