Wakacje z Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczach

Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem “Z książką dookoła świata” i jak sama nazwa wskazuje, za każdym razem “odwiedzano” jakieś ciekawe miejsce na kuli ziemskiej. Każdym zajęciom towarzyszyło czytanie baśni, związanych tematycznie z odwiedzanym krajem.

W pierwszym tygodniu dzieci odwiedziły Afrykę, poznając kulturę ludzi tam mieszkających, uczyli się podstawowych zwrotów oraz nazw zwierząt w języku suahili .Na koniec wykonały maski.
Kolejnym kontynentem była Azja, a głównie odkrywanie japońskich tradycji i kultury. Dzieci dowiedziały się gdzie leży Japonia, jak ubierają się Japończycy, oraz co jedzą. Poznały również podstawy alfabetu japońskiego oraz zwroty, którymi Japończycy witają się i żegnają .
W kolejnym tygodniu dzieci odwiedziły Polskę oraz przypomniały sobie legendy oraz stworzyły swoje, których tematyką było powstanie biblioteki.
Podczas wakacyjnych zajęć dzieci stworzyły równie słoiczki dobrych myśli, brały udział w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze.
W sierpniu dzieci wyruszyły w podróż do wioski smerfów, tworząc jej makietę oraz czytały bajki o smerfach. Podczas kolejnych zajęć dzieci wybrały się w podróż do Stumilowego Lasu, gdzie rozwiązywały zagadki i łamigłówki związane z Kubusiem Puchatkiem.
Podczas sierpniowych zajęć dzieci tworzyły również barwne kompozycje, których tematyką był wiatr.

Cotygodniowe wakacyjne spotkania, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczach były okazją do spędzenia przez dzieci wakacyjnego czasu w sposób twórczy, interesujący i dostarczający wiele radości.