DZIEŃ DINOZAURA W BIBLIOTECE 🦕🦖

Dnia 15 marca obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Dinozaura, który przypada na 26 lutego.

Tak na prawdę, to nie wiadomo, kto i kiedy ustanowił to święto, ale czy to takie ważne? Ważne jest to, że dzieci kochają dinozaury i wszystko, naprawdę wszystko, co jest z nimi związane.

Z tej właśnie okazji zaprosiliśmy przedszkolaki z grupy Jagódki z Przedszkola Jasia i Małgosi w Kluczach wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Głowacką.

Zajęcia rozpoczęliśmy od luźnej rozmowy o dinozaurach, ich nazwach, wielkościach, sposobach odżywiania, a także o tym w jaki sposób wyginęły. Po interesującej rozmowie dzieci przeszły do działania wykonując postacie dinozaurów. Dużą radość sprawiła zabawa pt. „W paszczy tyranozaura”.

Na pamiątkę pobytu dzieci otrzymały kolorowanki, które ozdobią w przedszkolu według własnych pomysłów.

Ależ to były ciekawe zajęcia! Dziękujemy przedszkolakom za wizytę. Było miło i radośnie.🦕🦖😁😁😁😁😊😊😊😊😘😘😘