Książki, które uczą czytać 📚

Początek roku szkolnego to doskonały moment, aby wspierać dzieci w nauce czytania!

W naszej bibliotece znajdziecie książki i serie, które pomagają stawiać pierwsze kroki w świecie liter i słów.
▶️ Polecamy m.in.:
🔸„Pierwsze czytanki” – książeczki z tego cyklu wspierają rozwój dziecka i poznawanie nowych słów w prosty, przyjemny i dostosowany do wieku dziecka.
🔸„Duże litery” – książki z tej serii doskonale nadaje się do ćwiczeń w czytaniu – polecane jako pierwsza czytanka. Krótkie zdania, duże litery i interesująca dla dziecka treść.
🔸„Książkożercy” – wspaniała propozycja dla wszystkich początkujących Czytelników. Książki z tej serii zostały podzielone na trzy poziomy, co ułatwia dopasowanie ich do umiejętności pociechy.
🔸„Czytam sobie” – trzypoziomowa seria wspierająca naukę czytania dla dzieci w wieku 5–7 lat.
🔸„Już czytam” – to seria książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki ze zwykłymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawią i zachęcą do czytania każdego młodego czytelnika. Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem sprawią, że czytanie stanie się prawdziwą przyjemnością.
🔸„Czytamy bez mamy” – seria książek przeznaczona do samodzielnego czytania przez młodych czytelników i czytelniczek. Składa się z trzech poziomów: Poziom I – „Pierwsze kroki”, Poziom II – „Krok po kroku” oraz Poziom III – „Wielkie kroki”.

📚Zapraszamy do biblioteki – tu czekają książki, które pomagają dzieciom nie tylko nauczyć się czytać, ale też pokochać czytanie! 😊😊😊😊