„Pani Ania z origami – biblioteka z wierszykami” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci zorganizowany przez GBP w Kluczach

Zajęcia zostały zorganizowane przez GBP w Kluczach, na których dzieci zapoznały się ze sztuką origami, czyli sztuką składania papieru, która pochodzi prosto z Chin, po czym rozwinęła się w Japonii. Z pojedynczych kartek papieru – kwadratów, prostokątów i innych figur geometrycznych, uczestnicy warsztatów składały niesamowite przedmioty, kształty, figury. Obecność Pani Ani na zajęciach inspiruje twórcze umysły dzieci do składania papierowych cudów i chętnie udziela rad i wskazówek w jej odnajdywaniu.

Nawet u dzieci, wątpiących w swoje możliwości precyzyjnego składania papieru, Pani Ania potrafi przełamać ich niechęć, która potem przeradza się w fascynacje. Słuchały wierszyków czytanych w trakcie zajęć i doskonale bawiły się w czasie gier integracyjnych. W zajęciach brały udział nie tylko dzieci, ale inni członkowie ich rodzin.

Odwiedziła nas także grupa uczniów ze szkoły SP Klucze wraz z wychowawczynią Sylwią Pilarczyk, które chętnie brały udział w zajęciach. Miały mnóstwo pytań i ciekawych pomysłów. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy. Zajęcia takie uczą dokładności i precyzji manualnej, rozwijają inicjatywę dziecka a także uczą dyscypliny.

Zdjęcia można obejrześć na Facebook’u Biblioteki