Przedwakacyjne spotkania z książką

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W  KLUCZACH  w dniach 8.06 2026 roku – 10.06. 2016 roku  była organizatorem    spotkań  dla dzieci ze szkół Gminy Klucze oraz przedszkoli  z cyklu „SPOTKANIA  TWÓRCÓW LOKALNYCH GMINY KLUCZE z MŁODYMI CZYTELNIKAMI”, która odbywały się pod hasłem „Przedwakacyjne Spotkania z Książką”.

Spotkania przedwakacyjne odbyły się w GBP w Kluczach oraz w Filii w Jaroszowcu. Uczestnikami były dzieci  z Przedszkola w Jaroszowcu, z Przedszkola z Klucz oraz ze Szkoły Podstawowej w Kluczach. Ideą spotkań była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz prezentacja   nowo wydanej  książki pt „W krainie Bajek” autorki lokalnej z Klucz –  Pani Stanisław Janickiej. Podczas spotkań uczestnicy   zapoznali się  ze ścieżkę wydawniczą która zaprezentowała autorka  a także  wzięli udział w przygotowanych  zabawach edukacyjnych.   Wszystkie uczestniczące grupy szkolne i przedszkolne  otrzymały  od autorki  książeczki wraz z dedykacją.  Pani Stanisława Janicka  nadmieniła m.in.”Spotkania autorskie  to  pole do nieograniczonej kreacji i odkrywania w sobie pasji tworzenia. Dzięki temu są one również dla mnie wielkim zastrzykiem energii i optymizmu. Pokazują, że największy twórczy potencjał i otwartość na świat i ludzi mają właśnie Dzieci. Dzieci zarażają mnie swoją radością, uśmiechem, a ich wielka mądrość jest dla mnie inspiracją do pisania kolejnych książek, za co bardzo dziękuję:)”

W związku z  licznym zainteresowaniem spotkaniami  pozostałych szkół i przedszkoli z gminy Klucze informujemy iż  spotkania  odbywać się będą  po wakacjach w miesiącach  : wrzesień – listopad.   ZAPRASZAMY!