Spotkanie autorskie z Joanną Svennson

W minionym tygodniu w GBP w Kluczach odbyło się spotkanie z pisarką polonijną Panią Joanną Svensson podczas którego autorka promowała swoje dwie powieści “Tajemnica medalionu” oraz “Klucz do nieba”.
Autorka we wspomnieniach swych bohaterów, przenosi czytelnika do bolesnego okresu II wojny światowej.
Joanna Svensson sporo miejsca poświęca, tematowi represjonowania Żydów i tego skutkach, które trwają jeszcze długo po wojnie.

Autorka od trzydzieści ośmiu lat mieszka poza granicami Polski. Długie lata poczynając od 1975 roku spędziła w południowej Szwecji żyjąc w integracji z małą społecznością wyspy Hasslö znajdującej się w archipelagu Karlskrony.
Od 1997 roku do dzisiaj miejscem jej zamieszkania jest Wremen/Mulsum położone w północnych Niemczech.
Bogate w zdarzenia życie Autorki oraz aspekty kulturowe i tradycje trzech krajów Polski, Szwecji i Niemiec z którymi jest mocno emocjonalnie związana odzwierciedlają się w jej twórczości. Inspiracją dla niej są także wzorce osobowe z jej życia. Były nimi i są mocne kobiety z charakterem, które nawet gdy znajdą się w trudnej sytuacji, zdawałoby się bez wyjścia wychodzą z nich zwycięsko.