Dzień Marzyciela w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczach

Dnia 6 września oficjalnie przywitaliśmy nowy rok szkolny. Tego dnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczach odwiedziła grupa Biedronki z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach wraz z wychowawczynią Panią Kasią. Celem zajęć było zainspirowanie dzieci wierszem autorstwa znanego pisarza- Juliana Tuwima pt. ,,Dyzio Marzyciel”.  Co więcej wiersz idealnie odzwierdciedlał temat przewodni. Przedszkolaki dowiedziały się czym są marzenia, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu oraz przypomnieliśmy sobie marzenia naszych znanych postaci z bajek. Kształtując percepcję wzrokową, nasi podopieczni ułożyli z puzzli okładki czytanego wiersza. Następnie wykonując prace plastyczne uczestnicy zajęć wykazali się niesamowitą twórczością i starannością tworząc plakat składający się z marzeń naszych młodych czytelników. Na koniec przedszkolaki przypomniały sobie wnętrza naszej Biblioteki i dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Dziękujemy za udział w zajęciach i z niecierpliwością czekamy na kolejne.