Spotkanie autorskie z p. Borysem Tynką

W dn. 04.04.br. w GBP w Kluczach odbyło się spotkanie autorskie z p. Borysem Tynką pt. „Wirtualny spacer po Czarnobylu” oraz mieszkańcami gminy Klucze. Zawodowo pan Tynka jest autorem wielu książek o Odessie, pasjonatom Ukrainy, pilotem wycieczek. Jest jedynym Polakiem, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia.
Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące życia mieszkańców miasta Prypeci przed awarią, która miała miejsce w dn. 26.04.1986 r., sposobu ewakuacji mieszkańców zamieszkujących Strefę wykluczenia oraz tajniki przeprowadzania likwidacji skutków owej awarii.
Aktualne zdjęcia na których widzimy przyrodę, która odbiera to co do niej należy są szokujące w porównaniu do zdjęć i filmów przedstawiające miasto tętniące życiem sprzed ponad 38 lat.
Na uczestników spotkania czeka w naszej bibliotece książka pt. „Przewodnik po Czarnobylu” w wersji PDF. Natomiast książki p. Tynki dotyczące Odessy i Kijowa już niedługo będą dostępne do wypożyczenia w naszej placówce.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie o Odessie. 😊