Wakacje z Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczach – podsumowanie lipca

Wakacyjny lipiec w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczach dobiega końca.

Każdy dzień wakacji z biblioteką przynosił nowe atrakcje:

6 lipiec – Malowanie na szkle

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z techniką malowania na szkle. Każdy uczestnik wykonał pracę plastyczną według własnej inwencji twórczej. Dekorowanie szkła za pomocą farb ujawniło talenty naszych młodych artystów. Połączyliśmy kreatywność z dobrą zabawą.

11 lipiec – Dzień Rekina

Z okazji Dnia Rekina (14.07.) w bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci. Na początku, czytaliśmy ciekawostki o rekinach. Później wykorzystywaliśmy uzyskaną wiedzę w zadaniach praktycznych. W drugiej części zajęć wykonywaliśmy rekiny z papieru kolorowego, które dzieci mogły zabrać do domu.

13 lipiec – Gry i zabawy bez prądu

Czwartkowe zajęcia stały pod znakiem gier oraz zabaw ruchowych, tych dla ciała i tych dla rozruszania szarych komórek.

18 lipiec – Tworzymy własną podobiznę

Tego dnia dzieci miały za zadanie stworzyć swoją podobiznę w formacie A2.

20 lipiec – Dzień Księżyca

Dzień Księżyca to święto jedynego satelity ziemskiego, które obchodzimy co roku 20 lipca. Zostało ustanowione na cześć jednego z najważniejszych osiągnieć ludzkości, jakim była pierwsza wizyta człowieka na Księżycu.

Zajęcia rozpoczęliśmy od burzy mózgów. Dzieci odpowiadały czym jest Księżyc. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące faz Księżyca

25 lipiec – Dzień Mózgu

22 lipca przypadał Światowy Dzień Mózgu. Z tej okazji uczestnicy zajęć wakacyjnych w GBP w Kluczach mieli okazję wykonać „trening mózgu”, gdzie ćwiczyli swój organ, który zarządza całym naszym organizmem. Rozwiązywali zagadki logiczne, łamigłówki czy ćwiczyli spostrzegawczość. Mieli również okazję zobaczyć jak zbudowany jest mózg i wykonać go samodzielnie przy pomocy plasteliny.

27 lipiec – Labook  pełen emocji

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o emocjach oraz o radzeniu sobie z nimi. Następnie w ramach podsumowania każdy z uczestników wykonał przepiękne labooki o emocjach